cz | en | de | pl | ru | hu | nl

Pink Floyd fanklub CZ

Bohaté informace ze světa legendární britské kapely PINK FLOYD

Aktuality

The Wall 2015: Po deseti letech opět na festivalu Dočesná

Po šesti letech od "The Wall 2009" v O2 Areně přichází Filip Benešovský s "The Wall 2015".

Akce proběhne v rámci 58. ročníku Žatecké Dočesné, na Náměstí Svobody 4. září 2015 od 21:21.

Vstup je zdarma.

30. listopadu 1979 vyšlo nejslavnější album britské skupiny Pink Floyd THE WALL. Koncertní podobu, kdy se na jevišti stavěla skutečná zeď z lepenkových krabic, viděli tehdy fanoušci jen ve čtyřech městech (Londýn, Los Angeles, New York a Dortmund), protože vystoupení bylo náročné na prostor i na organizaci. I když se The Wall dočkala zfilmování, obrazový záznam koncertního provedení neexistuje.

Po třiceti šesti letech přichází opět s tímto projektem Filip Benešovský. 4. září 2015 ve 21.21 hodin se uskuteční v rámci festivalu Dočesná na žateckém Náměstí Svobody velký koncert THE WALL 2015. Jedná se o nejnáročnější český projekt, který se letos na hudební scéně objeví. Hudbu obstará zhruba dvacetičlenné hudební těleso, které zahrnuje jak moderní elektrické nástroje, tak smyčce nebo žestě. Účinkuje také dětský sbor. Poctu monumentálnímu dílu o lidské ošklivosti přijde vzdát také host Zdeněk Kluka (Progres 2). Benešovského poslední adaptace legendární The Wall v roce 2009 v pražské O2 Areně se hudebně účastnil mimo jiné také Michal Malátný, Radim Hladík a syn Rogera Waterse Harry.

Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, obřími tvárnicemi, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také četnými drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutečně jedinečný a neopakovatelný audiovizuální zážitek, jehož příprava si vyžádala několik měsíců.