cz | en | de | pl | ru | hu | nl

Pink Floyd fanklub CZ

Bohaté informace ze světa legendární britské kapely PINK FLOYD

Aktuality

Do Bíliny se těším na perfektní koncert, vzkazuje Michal Malátný na adresu mega show Dark Side of the Moon

V pátek 23. března zažije Zimní stadion v Bílině inscenaci jedné z nejslavnějších desek rockové historie v podání špičkových českých muzikantů. Na sever Čech  totiž dorazí Filip Benešovský a bratři Kašparové s ambiciózním projektem „Dark Side of the Moon“.

     Tým kolem baskytaristy a zpěváka Filipa Benešovského prezentoval tvorbu Pink Floyd v České republice již mnohokrát. V roce 2009 předvedl rockovou operu „The Wall“ ve vyprodané pražské O2 areně, kde mezi speciálními hosty nechyběl syn Rogera Waterse Harry nebo Michal Malátný z kapely Chinaski, na jehož účast se může nyní tešit i publikum v Bílině. „Člověk má v životě období, kdy poslouchá různé žánry. Tím vším jsem si prošel, abych zjistil, že Pink Floyd jsou nejlepší kapelou na světě. Jsou jako poklad. Můžete se na ně zkrátka spolehnout, protože čas jim přidává na kvalitě,“ vysvětluje Malátný svůj postoj k tvorbě britské legendy.

Michal Malátný

Michal Malátný

     Koncert bude rozdělen na dvě části. V první polovině představení bude na programu „The Best of Pink Floyd and Roger Waters“, takže nebudou chybět skladby typu „Wish You Were Here“ nebo „Have A Cigar“, v níž se objeví právě Michal Malátný. „Já se do Bíliny hrozně těším, ale zároveň jsem nervózní, protože je to velká zodpovědnost. Navíc ‚Have A Cigar‘ je opravdu těžká skladba,“ líčí svou účast frontman populární české kapely. V druhé polovině vystoupení  pak přijde na řadu celé koncepční album „Dark Side of the Moon“.

     To, že se nejedná o běžný koncert, dokazuje i technické vybavení představení. Show bude opatřena kvadrofonním zvukem, který bude rotovat sálem, mnoha rekvizitami a vlastními filmovými střihy. Protože v tvorbě kapely Pink Floyd mají texty písní zásadní význam, bude celý koncert doprovázen simultánním překladem do češtiny na LED obrazovce. Návštěvníci bílinského koncertu tedy mohou očekávat skutečně nevšední audiovizuální zážitek.

Předprodej vstupenek probíhá v sítích Ticketportal , Ticketstream a v Informačním centru v Bílině.